تعمیر مایکروویو فریجیدر در گلستان

مرکز تعمیرات فریجیدر با دارا بودن بیش از 100 تکنسین متخصص و با تجربه آماده ارائه خدمات تعمیر مایکروویو فریجیدر در گلستان با استفاده از قطعات اورجینال و دارای ضمانت در تمام نقاط گلستان در کوتاه ترین زمان ممکن میباشد. شما میتوانید جهت درخواست تعمیرات مایکروویو فریجیدر خود با شماره تلفن 01791011680 تماس گرفته و یا از طریق فرم درخواست اعزام کارشناس سفارش خود را ثبت نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن بابت رفع ایراد دستگاه شما در هر نقطه ای از گلستان یا اطراف گلستان مراجعه نمایند. از مزایای استفاده از خدمات مرکز تعمیرات فریجیدر میتوان به پشتیبانی 24 ساعته ، 90 روز ضمانت تعمیرات و قطعات ، انجام تعمیرات در محل بدون جابجایی ، تجربه بالای 25 سال و سرعت در خدمات اشاره نمود.

جهت تماس با مرکز تعمیرات فریجیدر بر روی این شماره 01791011680 و یا عکس زیر کلیک کنید.

چرا مایکروویو روشن نمی شود؟

وقتی صحبت از مشکلات لوازم خانگی به میان می‌آید، هرگز از اینکه مشکلی دارید سپاسگزار نیستید، اما باید شکرگزار باشید. به عنوان مثال، داشتن یک مایکروویو که گرم نمی شود یک مشکل است، اما حداقل می دانید کجا باید نگاه کنید. اگر مایکروویو گرما تولید نمی کند، باید قطعات تولید کننده گرما را بررسی کنید. متأسفانه، یکی از ناراحت کننده ترین مشکلات لوازم خانگی، مشکلی است که اصلاً شروع نمی شود. موارد بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است اشتباه کند که مانع از راه اندازی دستگاه می شود و همچنین بررسی آن می تواند دشوار باشد. با این حال، اگر مایکروویو شما کار نمی کند، چند ناحیه مشکل رایج وجود دارد که ابتدا باید به آنها توجه کنید.

سوئیچ درب

اگر به نظر می رسد نمایشگر کنترلی شما به طور معمول کار می کند، اما وقتی دکمه “شروع” را فشار می دهید هیچ اتفاقی نمی افتد، ممکن است سوئیچ معیوب باشد. کلید درب یا کلید اینترلاک چیزی است که به مایکروویو اطلاع می دهد که درب بسته است. قفل درب این سوئیچ را فعال می کند و نشان می دهد که در بسته است و مایکروویو می تواند روشن شود. اگر سوئیچ درب معیوب شده باشد، این اتفاق نمی افتد. هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. این یکی از رایج ترین دلایلی است که چرا مایکروویو شما روشن نمی شود.

برای بررسی سوئیچ در، باید مایکروویو را از برق بکشید و کابینت بیرونی را جدا کنید. ممکن است بخواهید الکتریسیته ذخیره شده در دیود ولتاژ بالا را برای ایمنی تخلیه کنید، اما تا زمانی که مراقب باشید به هیچ قسمتی غیر از اطراف درب دست نزنید، نیازی به این کار ندارید. کلید در کنار درب مایکروویو شما قرار دارد. هر ترمینال روی سوئیچ درب خود را با درگیر بودن محرک بررسی کنید. اگر تداومی وجود نداشته باشد، معیوب است و باید تعویض شود.

چفت در

تعمیر مایکروویو فریجیدر در گلستان
تعمیر مایکروویو فریجیدر در گلستان

اگر فکر می کنید که مایکروویو کار نکردن شما به دلیل معیوب بودن سوئیچ درب است، هنگام بررسی آن، باید قفل در را نیز بررسی کنید. اگر سوئیچ شما تداوم داشته باشد، تقریباً به همان اندازه احتمال دارد که مشکلی در قفل درب وجود داشته باشد. در حالی که قفل در برای بسته نگه داشتن درب مایکروویو کار می کند، مهم ترین کار آن فعال کردن سوئیچ در است. اگر در آن کار شکست بخورند، مایکروویو روشن نمی شود.

قفل درب که سوئیچ را فعال نمی کند می تواند ناشی از چند مشکل باشد. واضح ترین آن این است که قلاب های پلاستیکی آسیب دیده اند و سوئیچ را لمس نمی کنند. اگر قلاب هایی را دیدید که شکسته یا فرسوده به نظر می رسند، باید تعویض شوند. همچنین باید در نظر داشته باشید که فنرهای روی قلاب ها شل شده اند. بدون مقدار مناسب کشش، قلاب ها ممکن است برای فعال کردن سوئیچ تماس صحیحی با آن برقرار نکنند.

اگر هر یک از این موارد محتمل به نظر می رسد، با برداشتن پانل داخلی در مایکروویو می توان به قفل درب دسترسی پیدا کرد. قلاب ها توسط گیره های پلاستیکی نگه داشته می شوند و به راحتی می توان آنها را جدا کرد و سپس جایگزین کرد. ممکن است مجبور شوید درب خود را جدا کنید تا فنرها را نیز بررسی کنید.

فیوز سرامیکی

اگر نمایشگر شما همچنان کار می کند، به احتمال زیاد مشکل از فعال نشدن سوئیچ در است. با این حال، اگر مایکروویو شما کاملاً مرده به نظر می رسد، زیرا در صفحه نمایش نیز اصلا کار نمی کند، باید به بخش هایی که برق را تامین می کنند نگاه کنید. یکی از این مقصران فیوز سرامیکی است. به این فیوز شبیه به محافظ برق فکر کنید. از نوسانات مضر برق مایکروویو که ممکن است به آن آسیب برساند یا خطری برای آن ایجاد کند، جلوگیری می کند. هنگامی که این فیوز از کار بیفتد، می تواند به شکلی ظاهر شود که به طور کامل برق دستگاه شما از بین می رود.

فیوز سرامیکی را می توان در داخل کابینت مایکروویو نزدیک سیم برق پیدا کرد. برای رسیدن به آن باید کابینت بیرونی را بردارید و مایکروویو خود را از برق بکشید. سپس فیوز را می توان با مولتی متر تست کرد و در صورت کار نکردن آن را تعویض کرد.

نگرانی اصلی در مورد این نوع نقص واقعاً دلیل خاموش شدن آن است. اگر نمی‌توانید علت وقوع نوسان شدید برق را مشخص کنید، احتمالاً می‌خواهید برخی از قطعات دیگر را آزمایش کنید. می توانید نوسانات برق را با مولتی متر خود پیدا کنید. شما می خواهید قطعاتی مانند مگنترون، دیود ولتاژ بالا، خازن و ترانسفورماتور را بررسی کنید تا علت را پیدا کنید و جایگزین کنید، در غیر این صورت به زودی مجبور به تعویض مجدد فیوز سرامیکی خواهید شد.

همیشه به یاد داشته باشید که قبل از آزمایش هر یک از قطعات بالا باید خازن ها را برای ایمنی خود تخلیه کنید. این قطعه حتی بدون برق هم مقداری بالقوه کشنده الکتریسیته را ذخیره می کند.

فیوز حرارتی

تعمیر مایکروویو فریجیدر در گلستان
تعمیر مایکروویو فریجیدر در گلستان

فیوز سرامیکی تنها فیوز محافظ در مایکروویو شما نیست. مشابه سایر وسایل مانند خشک کن یا اجاق، مایکروویو شما دارای فیوز حرارتی نیز می باشد. بر خلاف فیوز سرامیکی، فیوز حرارتی از گرم شدن بیش از حد مایکروویو و تبدیل شدن به یک خطر آتش سوزی بالقوه محافظت می کند.

محل فیوز حرارتی می تواند در مدل مایکروویو شما متفاوت باشد. با این حال، به قطعات تولید کننده گرما نزدیکتر خواهد بود. این بدان معناست که قبل از انجام این تعمیر برای خودتان، باید خازن را تخلیه کنید. اگر در حین تعمیر به طور تصادفی به آن ضربه بزنید، این قطعه می تواند بسیار خطرناک باشد.

هنگامی که فیوز حرارتی را پیدا کردید، ممکن است بتوانید ببینید که آیا به صورت بصری منفجر شده است یا خیر، اما اگر نتوانستید، می توانید آن را بردارید و با یک مولتی متر تست کنید. اگر ثابت شد فیوز معیوب است، باید آن را تعویض کنید.

با تعویض فیوز، پس از آن می خواهید برای یافتن علت قطع شدن فیوز کار کنید. اگر این مشکل اساسی را نادیده بگیرید، متوجه خواهید شد که باید فیوز حرارتی را زیاد تعویض کنید. یکی از رایج‌ترین دلایل گرمای بیش از حد مایکروویو، مسدود شدن دریچه‌ها توسط ذرات غذا یا فن خنک‌کننده است که دیگر کار نمی‌کند. هنگام تعویض فیوز، از آنجایی که مایکروویو را از قبل باز دارید، زمان خوبی است که فن خنک کننده را از نظر تداوم تست کنید تا مطمئن شوید که هنوز کار می کند. اگر مایکروویو شما به دلایل دیگر بیش از حد گرم می شود، ممکن است چیزی شبیه یک مگنترون خراب باشد. با این حال، ممکن است بهتر باشد این تعمیر به یک تکنسین حرفه ای سپرده شود.

چرا الو تعمیر را به‌عنوان برترین مرکز خدمات و تعمیر مایکروویو فریجیدر در گلستان را انتخاب کنیم؟

 • دارای پشتیبانی 24 ساعته؛
 • سرعت در خدمات (فقط 60 دقیقه بعد از تماس شما)؛
 • کادری دوره‌دیده و تحصیل‌کرده در زمینه‌ی برند مایکروویو شما؛
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال دستگاه شما؛
 • انجام تعمیرات در محل بدون نیاز به جابه‌جایی دستگاه؛
 • تجربه بالای 25 سال در زمینه تعمیرات لوازم‌خانگی؛
 • نظرسنجی از مشتریان پس از اتمام کار و بررسی کیفیت خدمات ارائه شده؛
 • ضمانت بازگشت وجه دریافتی به مشتری در صورت عدم رضایت از خدمات ارائه شده؛
 • 90 روز ضمانت بابت قطعات و تعمیرات انجام شده؛
 • حفظ حریم شخصی مشتریان و رعایت آداب مشتری‌مداری؛
 • رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا؛

پس همین‌الان با الو تعمیر تماس بگیرید تا از مزیت‌های دریافت یک خدمات عالی و استاندارد در زمینه‌ی تعمیر مایکروویو فریجیدر خود بهره‌مند شوید.